poniedziałek, 24 lipca 2017

4 miesiące Lenki


Dzisiaj Lenka skończyła 4 miesiące- kiedy to zleciało ?? nie wiem, jeszcze pamiętam jak leżałam na porodówce.


Czego sie nauczyła do tego czasu ?


Lenka, leżąc na plecach, bawi się własnymi dłońmi. Umie już trzymać grzechotki , czasem udaje jej się trzymać nieco dłużej , oczywiście wpychając je do buzi. Leżąc na plecach dostrzega wiszące nad nim kolorowe przedmioty. Zaczyna sięgać po rzeczy i uderzać.
Coraz więcej gaworzy, guga , piszczy a nawet krzyczy Wygodniej leży się jej na brzuchu , no ale nie zawsze. Jest już wizualnie bardziej świadoma swojego otoczenia, widzi coraz lepiej, a leżenie na brzuchu oferuje jej coraz bardziej atrakcyjną perspektywę do obserwacji świata. Unosi się i obserwuje przemieszczające się przedmioty, zyskując tym samym orientację w przestrzeni. Pozycja na brzuchu nie jest jej jeszcze ulubioną pozycją, jednak coraz bardziej lubi w niej pozostawać przez krótki okres czasu. Ostatnio zaczęła przemieszczać ciężar swojego ciała i przewracać się ''na pół'' , z boku na bok , aby próbować chwycić zabawkę lub zobaczyć przemieszczający się obiekt
Zobaczymy czego się nauczy w przeciągu kolejnego miesiąca , aż nie mogę się doczekać

6 komentarzy :

 1. U mnie w listopadzie stuknie 18 lat od momentu pobytu na porodówce...a wydaje się jakby to było wczoraj...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego Najlepszego z okazji "miesięcznicy" <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas szybko leci a takie małe szkraby rosną jeszcze szybciej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miałam wrażenie, że to w ciąży mi czas szybko leciał ! Teraz to dopiero ucieka :))

   Usuń
 4. Dopiero co i moja córka była taka maleńka, a teraz ma ledwo ponad dwa lata, buzia jej się nie zamyka od ciągłego gadania i wciąż zaskakuje mnie na każdym kroku. Z jednej strony nadal nie mogę się doczekać tego, co będzie za miesiąc, dwa, rok, a z drugiej ubolewam ogromnie nad tym, że ten czas tak szybko pędzi :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.